(x+1/2) a négyzeten az mennyi? Eléggé nem megy a matek és még anyám sem tud segíteni

2015. nov. 18. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, az anyák sem matekzsenik.
2015. nov. 18. 19:55
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

mi az, hogy mennyi?? ez attól függ, milyen x-et teszel bele, pl ha x=1/2, akkor (1/2+1/2)^2=1^2=1 de ha mondjuk x=3/2 akkor (3/2+1/2)^2=2^2=4.


Ha arra vagy kiváncsi, hogy hogyan kell kibontani, ajánlom figyelmedbe a következő remek azonosságot:

(a+b)^2 = a^2 + 2ab + b^2

2015. nov. 18. 19:58
 3/4 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

(x + 0,5)^2 = (x + 0,5) * (x + 0,5)

Az első zárójelben lévő x-et megszorzod a második zárójelben lévő x-el, majd a 0,5-el:

x * x + x * 0,5


Utána az első zárójelben lévő 0,5-öt megszorzod a másodikban lévő x-el, majd a 0,5-el:

0,5 * x + 0,5 * 0,5


A kettő együtt:

x * x + x * 0,5 + 0,5 * x + 0,5 * 0,5 =

= x^2 + 2*(0,5 * x) + 0,25 =

= x^2 + x + 0,25


Ezért jön ki az az azonosság is, amit ha megtanulsz, akkor gyorsíthatod ezt a számolást:

(a + b)^2 = (a + b) * (a + b) = a*a + a*b + b*a + b*b =

= a^2 + 2ab + b^2

2015. nov. 18. 20:17
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

az még hagyján, hogy az anyák nem matekzsenik, de ezt az azonosságot nem tudni már-már felháborítóan nagy tudatlanságra vall


binomiális tétel gimis anyag, de szerintem a négyzetes tagra vonatkozó azonosság általános iskolás

2015. nov. 18. 22:20