2015. jún. 21. 15:07
2/2 anonim válasza:
Tehát:
1.
gyök(3 - 4x) = 5 - 12x ; x = ?
3 - 4x = (5 - 12x)^2
2.
(x + 3)^2 - (x - 5) = 0 ; x = ?
(x + 3)^2 = x + 5
Elkezdtem, de abba hagytam, mert innentől csak zárójelfelbontás és összevonás.