Gyök alatt 3-4x=5-12x? Zárójelben x+3 zárójel bezár a négyzeten - zárójelben x-5 =0?

2015. jún. 21. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
shift + 8 shit+9 a zárójel
2015. jún. 21. 15:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Tehát:


1.

gyök(3 - 4x) = 5 - 12x ; x = ?


3 - 4x = (5 - 12x)^2



2.

(x + 3)^2 - (x - 5) = 0 ; x = ?


(x + 3)^2 = x + 5



Elkezdtem, de abba hagytam, mert innentől csak zárójelfelbontás és összevonás.

2015. jún. 21. 15:37