Egyenes körkúba gömböt írunk. Határozzuk meg a kúp nyílásszögét, ha a gömb felszínének és a kúp alapterületének aránya 4:3.2015. nov. 18. 18:29
1/4 anonim válasza:
Érdekes, de egyszerű feladat.
Ha jól számoltam, a kúp nyílásszöge 60°.
Szeretném, ha valaki megerősítené vagy megcáfolná.
DeeDee
*******
2/4 anonim válasza:
Ilyen megerősítésre gondoltál:
3/4 anonim válasza:
Tökéletesen megfelel! Köszönöm Zsiga!
Az én megoldásom annyiban más, hogy szokásomhoz híven általánosítottam a feladatot és az egyetlen ismert adat, a két felület arányának függvényében kreáltam egy összefüggést.
Ha
Fg - a gömb felülete
A - az alapkör területe
α - a fél kúpszög
akkor
n = Fg/A
és így lesz
sinα = (4 - n)/(4 + n)
************************
Látszik, hogy a feladatnak csak akkor van megoldása, ha n<4
A fenti sinα értékkel a két sugár hányadosa
R/r = 2/√n
************
DeeDee
**********
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tényleg nem volt nehéz, csak egy-két tény elkerülte a figyelmemet.
2015. nov. 19. 07:28