Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nem értem a feladatot! (Hatván...

Nem értem a feladatot! (Hatványok) (? )

Figyelt kérdés

Írd fel a szorzatokat hatványalakban!

4x16 16x64 16x16 9x81 81x81 25x625 1000x1000

Hogyan kell átírni hatványalakba?


2015. szept. 13. 16:22
 1/4 anonim válasza:
A szozandót fölé rakod amennyivel megakarod szorozni pl.4×16=16×16×16×16=16 és föl oldalt kis 4-es.16 a negyediken.
2015. szept. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ugye a hatványok pl:4 a hatodikon,az aztjelenti,hogy 4*4*4*4*4*4=4*6. Azaz amit mondtál:4 a tizenhatodikon. Azt úgy kell leírni,h simán leírod a négyet,és kicsiben,a jobb felső részében a négyesnek keírod a 16-ot. Tabletten csak ezt a példát tudom mutatni: 6¹= hat az elsőn:) elég bonyulultan hangzik,de amúgy egyszerű :)remélem tudtam segíteni :)
2015. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek mind olyan szorzatok, ahol a két összeszorzott szám ugyanazokat a primtényezőket tartalmazza, tehát a szorzatuk felírható x^y formában.


Pl:

4*16 = 64, vagyis 2^6. (2^2 * 2^4)

16*64 = 1024, vagyis 2^10

9*81 = ...mittudoménmennyi, lényeg, hogy 81 = 9*9, vagyis ez 9^3, vagy tetszés szerint 3^6.

25*625 = 5^6.

Stb...

2015. szept. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A probléma az, hogy a hatványokat nem érted. De lehet, hogy a dolgot még korábban kéne kezdeni.

Van a szorzás művelete. Nemcsak különböző, hanem azonos számokat is össze lehet szorozni egy csomószor. Ha például száz különböző számot akarnék összeszorozni, akkor mind a százat le kéne írni, nincs más mód. Ha azonban mondjuk a hatot akarom százszor összeszorozni egymással, ez egy olyan szabályosság, amit az előbbinél egyszerűbben is le tudok írni. Hat a századikon. Mindenki tudja mit jelent, százszor össze kell szorozni a hatot. Ebben a formában írva kapjuk a hatványt. A hat a hatvány alapja, amely megmondja mit szorozzunk, a száz a kitevő, amely azt mondja meg, hányszor.

Ha ezt megértetted, kezdheted megoldani a feladatodat. Vizsgáld meg a szorzataidat. Keress egy olyan számot, amelyet ha többször összeszorzol, éppen az eredményt kapod. Például a 4 = 2×2, 16 = 2×2×2×2. Vagyis a hatvány alap a kettő, a kitevő pedig (na hányszor szoroztunk?) - megszámolod, és már készen is vagy. A többinél hasonlóan jársz el.

De ha nem magad oldod meg, a büdös életben nem fogsz tudni megoldani ilyen példát, sőt, amelyek ez után következnek, azokat se.

2015. szept. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!