A tanár ujjab nehéz feladtot adott. Kerlek segitsetek.És ha lehetne minél részletesebben ki kene dolgozni. Előre is köszönöm.2015. nov. 18. 18:26
2/6 anonim válasza:
Igen, ismeri a számológépet, de ezt számológéppel rohadtul nem lehet megoldani.
3/6 A kérdező kommentje:
Igen kepzeld ismerem a szamologepet de aze arra kivancsi lennek hogy te hogy szamolnad ki vele ezt a példat. Nem lehet túl magas az ikud ha ilyeneket irsz.
2015. nov. 18. 20:21
4/6 anonim válasza:
kicsit csoportosítsunk:
x²+y²-2xy+x²+2x+1+3
itt két teljes négyzet is található:
(x-y)²+(x+1)²+3
ez akkor minimális, ha mindkét négyzet a nulla értéket veszi fel, azaz x=-1 és ekkor y=1
ekkor a minimális érték ugye 3
a másik része:
(x-y)²+(x+1)²+3=16
(x-y)²+(x+1)²=13
ez csakis úgy teljesülhet, ha
x-y=3 és x+1=2 vagy x-y=2 és x+1=3
az első esetben x=1 és y=4
a másik esetben x=2 és y=4
5/6 anonim válasza:
Khm. "Iku". Hát, neked se kehet túl magas. Egyébként vannak modernebb számológép appok, amin ki tudod számolni. Okostojás, használd a nyakadon lévő fejedet, ami azért van, hogy gondolkozz!
6/6 anonim válasza:
Akkor kérlek linkelj egy ilyen "appot". Esetleg egy számológépet, ami ezt kiszámolja. Plusz hogy mennyibe kerül.
Meg aztán ez egy házi. Nem azért kapta, hogy a számológép számolja ki helyette.