A tanár ujjab nehéz feladtot adott. Kerlek segitsetek.És ha lehetne minél részletesebben ki kene dolgozni. Előre is köszönöm.

2015. nov. 18. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Szamologep? Ismered?
2015. nov. 18. 18:45
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ismeri a számológépet, de ezt számológéppel rohadtul nem lehet megoldani.
2015. nov. 18. 19:14
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen kepzeld ismerem a szamologepet de aze arra kivancsi lennek hogy te hogy szamolnad ki vele ezt a példat. Nem lehet túl magas az ikud ha ilyeneket irsz.
2015. nov. 18. 20:21
 4/6 anonim ***** válasza:

kicsit csoportosítsunk:


x²+y²-2xy+x²+2x+1+3


itt két teljes négyzet is található:


(x-y)²+(x+1)²+3


ez akkor minimális, ha mindkét négyzet a nulla értéket veszi fel, azaz x=-1 és ekkor y=1

ekkor a minimális érték ugye 3



a másik része:


(x-y)²+(x+1)²+3=16


(x-y)²+(x+1)²=13


ez csakis úgy teljesülhet, ha

x-y=3 és x+1=2 vagy x-y=2 és x+1=3


az első esetben x=1 és y=4

a másik esetben x=2 és y=4

2015. nov. 18. 22:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Khm. "Iku". Hát, neked se kehet túl magas. Egyébként vannak modernebb számológép appok, amin ki tudod számolni. Okostojás, használd a nyakadon lévő fejedet, ami azért van, hogy gondolkozz!
2015. dec. 31. 23:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor kérlek linkelj egy ilyen "appot". Esetleg egy számológépet, ami ezt kiszámolja. Plusz hogy mennyibe kerül.


Meg aztán ez egy házi. Nem azért kapta, hogy a számológép számolja ki helyette.

2015. dec. 31. 23:37