Ha x a masodik hatvanyon van, es az egeszet kell hatvanyra emelni, a hatvanykitevo harom vagy negy lesz?

2015. nov. 17. 16:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel hatvány hatványozásakor a hatványkitevők összeszorzódnak: (x^y)^z = x^(y*z).


A hatványkitevők összeadódnak, ha hatványokat szorzol össze: x^y*x^z = x^(y+z). De ez most nem ez az eset.


Azt nem tudom, hogy 3 vagy 4 lesz az eredmény, mivel csak azt mondtad meg, x hányadik hatványod van, azt nem, milyen hatványra emeled az egészet.

(x^2)^z = x^(2z)

2015. nov. 17. 17:42