Határozza meg a sík összes olyan egyenesét, melyre illeszkedő összes P (x; y) pont koordinátáira. A kérdés is furcsán van megfogalmazva, és így nem tudom, hogy kellene nekikezdenem és megoldanom. Mit kellene csinálnom ebben a feladatban, és hogyan?

[link]
2015. nov. 15. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát pedig egyszerű, nyílván y=x+b lesz a megoldás, ahol b>=1.
2015. nov. 15. 22:26
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, de a kérdésemre nem kaptam választ ezzel :)

Valaki esetleg el tudná magyarázni rendesen? :)

2015. nov. 16. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Rendezd át az egyenlőtlenséget. Javasolt ábra készítése. Gyakorlatilag az y=x+1 -től balra eső félsíkban vannak a kívánt egyenesek. Ennél részletesebben nem tudom elmondani. Mit nem értesz?
2015. nov. 16. 20:35
 4/4 A kérdező kommentje:
így már értem! köszönöm szépen! :)
2015. nov. 16. 20:55