Segítene valaki levezetni ezt az algebrai törtes kivonást?


((x+1)/(x^2-x)-((x+2)(2x^2-2))=(x^2+2x+2)/(2x(x^2-1)


A megoldás megvan (és jó is (cd-s megoldókulcs)) viszont nem értem, hogy hogyan és miért ez jött ki.



2015. nov. 11. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

ez a feladat?

[link]

2015. nov. 11. 18:27
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem értem hogy miért.
2015. nov. 11. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elso tort nevezojet ugy is irhatod, hogy:

x(x-1)


A masodik tort nevezojet:

2(x-1)(x+1)


A jobboldali tort nevezojet:

2x(x-1)(x+1)


Az elso tortet bovited 2(x+1)-gyel, a masodikat x-szel, szorozgatsz egy ideig, es kijon.

2015. nov. 11. 18:58
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. nov. 11. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:

1 tört nevezője: x^2-x=x(x-1)

2 tört nevezője :2x^2-2=2(x^2-1)=2(x+1)(x-1)

a Másik oldalon a nevező:2x(x^2-1)=2x(x+1)(x-1)

A közös nevező:2x(x+1)(x-1)

Végig szorozva:

2(x+1)^2-x(x+2)=x^2+2x+2

2x^2+4x+2-x^2-2x=x^2+2x+2

x^2+2x+2=x^2+2x+2

azonosság

2015. nov. 11. 19:03