((x+1)/(x^2-x)-((x+2)(2x^2-2))=(x^2+2x+2)/(2x(x^2-1)
A megoldás megvan (és jó is (cd-s megoldókulcs)) viszont nem értem, hogy hogyan és miért ez jött ki.
2015. nov. 11. 18:11
2/5 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem értem hogy miért.
2015. nov. 11. 18:51
3/5 anonim válasza:
Az elso tort nevezojet ugy is irhatod, hogy:
x(x-1)
A masodik tort nevezojet:
2(x-1)(x+1)
A jobboldali tort nevezojet:
2x(x-1)(x+1)
Az elso tortet bovited 2(x+1)-gyel, a masodikat x-szel, szorozgatsz egy ideig, es kijon.
4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2015. nov. 11. 19:01
5/5 anonim válasza:
1 tört nevezője: x^2-x=x(x-1)
2 tört nevezője :2x^2-2=2(x^2-1)=2(x+1)(x-1)
a Másik oldalon a nevező:2x(x^2-1)=2x(x+1)(x-1)
A közös nevező:2x(x+1)(x-1)
Végig szorozva:
2(x+1)^2-x(x+2)=x^2+2x+2
2x^2+4x+2-x^2-2x=x^2+2x+2
x^2+2x+2=x^2+2x+2
azonosság