Egy csonka kúp felszíne 574,62 cm2. Alkotója 10 cm, alapkörének sugara 5 cm-el nagyobb a fedőkör sugaránál. Mekkorák a sugarak?2015. nov. 11. 16:38
1/6 anonim válasza:
nem hagytál ki valamit a szövegből, mert így nme tudom értelmezni
2/6 anonim válasza:
Ja dee.... Bocsánat.
csonkakúp felszíne
A= 574,62 cm2
a= 10
R= r+5
r= ?
------------------------------------
A= pi*(R^2+r^2+a*(R+r))
574,62 = pi{ (r+5)^2+r^2+10(r+5+r)}
574,62/pi = r^2+10r+25+r^2+20r+50
574,62/pi = 2*r^2+30r+75
0= 2*r^2+30r+75-(574,62/pi)
másodfokú egyenlet megoldóképlete, és nyilván a negatív gyök nem megoldás
r= {-30 +- négyzetgyök (30^2-4*2*(75-(574,62/pi)}/{2*2}
3/6 anonim válasza:
Itt a felszín képlete:
Az ábra jelölését használva:
r=R-5
A kis r helyére beirod az (R-5)-öt és csak egy ismeretlened
lesz benne
4/6 anonim válasza:
3-as ezt vezettem le, csak R-t fejeztem ki.
5/6 anonim válasza:
Tudom. Mire kiírtam te már le is vezetted.
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Ment a zöld kezecske!
2015. nov. 19. 16:51