Tudnátok segíteni? (Matematika (Magyarázattal, hogy megérthessem. ) )

Egy csonka kúp felszíne 574,62 cm2. Alkotója 10 cm, alapkörének sugara 5 cm-el nagyobb a fedőkör sugaránál. Mekkorák a sugarak?
2015. nov. 11. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
nem hagytál ki valamit a szövegből, mert így nme tudom értelmezni
2015. nov. 11. 17:22
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja dee.... Bocsánat.

csonkakúp felszíne

A= 574,62 cm2

a= 10

R= r+5

r= ?

------------------------------------

A= pi*(R^2+r^2+a*(R+r))

574,62 = pi{ (r+5)^2+r^2+10(r+5+r)}


574,62/pi = r^2+10r+25+r^2+20r+50

574,62/pi = 2*r^2+30r+75

0= 2*r^2+30r+75-(574,62/pi)

másodfokú egyenlet megoldóképlete, és nyilván a negatív gyök nem megoldás


r= {-30 +- négyzetgyök (30^2-4*2*(75-(574,62/pi)}/{2*2}

2015. nov. 11. 17:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a felszín képlete:

[link]


Az ábra jelölését használva:

r=R-5

A kis r helyére beirod az (R-5)-öt és csak egy ismeretlened

lesz benne

2015. nov. 11. 17:37
 4/6 anonim ***** válasza:
3-as ezt vezettem le, csak R-t fejeztem ki.
2015. nov. 11. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom. Mire kiírtam te már le is vezetted.
2015. nov. 11. 18:00
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Ment a zöld kezecske!
2015. nov. 19. 16:51