Szakmai Számítás Házi . Hogy kell kiszámolni?


S.O.S A konyhának 16 kg tisztított burgonyára van szüksége. a tisztítás során keletkezett veszteség 18%. A hőkezelés során tisztított burhonyábol további 13% veszteség keletkezik. számítsa ki mennyi burgonyát kell a raktárból vételezni

hány kg lesz az elkészült burgonya tömege

hány százalék lesz az összes veszteség. Kérlek segítsetek. nem értem hogy kell kiszámolni.


2015. nov. 11. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:

x*(1-0,18)=16 kg

x=19,5122=ennyi kg burgonyára van szükség h 16 kg tisztított burgonyát kapjunk


16*(1-0,13)=13,92 kg= végül, a hőkezelés után ennyi burgonya marad


Összes veszteség=1*0,18+1*(1-0,18)*0,13=(19,51-13,92)/19,51=28,66%

2015. nov. 11. 17:01