Ha mátrix egyik sorához egy másik sor konstansszorosát adjuk, a determináns ugyan az marad, vagy más lesz?
Ill. ha a mátrix valamely sorát beszorozzuk, akkor a determináns is szorzódik?
2015. nov. 11. 13:03
2/3 A kérdező kommentje:
Akkor valamit jól elszámoltam vala :D
Köszönöm a választ! ^^
2015. nov. 11. 21:32
3/3 anonim válasza:
Indulj ki egy peldabol, es onnan latni fogod, hogyan kell altalanos esetre bizonyitani.
Pl legyen a matrix:
|ab|
|cd|
determinans: ad-bc
Ha az elso sorhoz hozzaadod k-szor a masodikat, akkor a determinans:
(a+kc)*d-(b+kd)*c = ad+kcd-bc-kcd = ad-bc
vagyis ugyanaz
Innen mar kb. erezheto, hogy kell altalanos esetre bizonyitani. :)