Néhány kérdés mátrix determinánsához. (? )


Ha mátrix egyik sorához egy másik sor konstansszorosát adjuk, a determináns ugyan az marad, vagy más lesz?

Ill. ha a mátrix valamely sorát beszorozzuk, akkor a determináns is szorzódik?



2015. nov. 11. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

- Igen

- Igen

2015. nov. 11. 14:10
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor valamit jól elszámoltam vala :D


Köszönöm a választ! ^^

2015. nov. 11. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:

Indulj ki egy peldabol, es onnan latni fogod, hogyan kell altalanos esetre bizonyitani.


Pl legyen a matrix:

|ab|

|cd|

determinans: ad-bc


Ha az elso sorhoz hozzaadod k-szor a masodikat, akkor a determinans:

(a+kc)*d-(b+kd)*c = ad+kcd-bc-kcd = ad-bc

vagyis ugyanaz


Innen mar kb. erezheto, hogy kell altalanos esetre bizonyitani. :)

2015. nov. 11. 21:41