#házi feladat #X értéke
2015. nov. 9. 16:37
1/3 Pelenkásfiú válasza:
Nem értem a jelöléseidet.
Ezt most hány feladat? Megpróbálod újra leírni?
2/3 A kérdező kommentje:
Ez három feladat 1.mennyi az X értéke ha tudjuk hogy (2X-3 az 34 többszöröse,pl.a│b -a b többszöröse az a-nak
2.mennyi X ha (X+8) többszöröse az X
3.(6 a 81 hatványon-7 a 28 hatványon):(csak három pont van egymás felett amit nem tudok leirni)5-tel (oszthatoság)
2015. nov. 9. 17:44
3/3 Pelenkásfiú válasza:
Értem. Sajnos nem tudom, hogy hogy kell levezetni egy ilyen feladatot, de ha mondjuk felírjuk, hogy a 34 mely számoknak a többszöröse: 1, 2, 17, 34
Akkor már ki tudjuk számolni az x lehetséges értékeit:
2x - 3 = 1
2x = 4
x = 2
2x - 3 = 2
2x = 5
x = 2,5
2x - 3 = 17
2x = 20
x = 10
2x - 3 = 34
2x = 37
x = 18,5
Így kell? :)