Matek házi egy kis segitég! Mennyi X értéke ha tudjuk (2x-3) │34, X│ (X-8)? (6 a 81-iken-7 a 28-ikon) oszthato legyen 5?


#házi feladat #X értéke
2015. nov. 9. 16:37
 1/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Nem értem a jelöléseidet.

Ezt most hány feladat? Megpróbálod újra leírni?

2015. nov. 9. 16:46
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez három feladat 1.mennyi az X értéke ha tudjuk hogy (2X-3 az 34 többszöröse,pl.a│b -a b többszöröse az a-nak

2.mennyi X ha (X+8) többszöröse az X

3.(6 a 81 hatványon-7 a 28 hatványon):(csak három pont van egymás felett amit nem tudok leirni)5-tel (oszthatoság)

2015. nov. 9. 17:44
 3/3 Pelenkásfiú ***** válasza:

Értem. Sajnos nem tudom, hogy hogy kell levezetni egy ilyen feladatot, de ha mondjuk felírjuk, hogy a 34 mely számoknak a többszöröse: 1, 2, 17, 34

Akkor már ki tudjuk számolni az x lehetséges értékeit:

2x - 3 = 1

2x = 4

x = 2


2x - 3 = 2

2x = 5

x = 2,5


2x - 3 = 17

2x = 20

x = 10


2x - 3 = 34

2x = 37

x = 18,5


Így kell? :)

2015. nov. 9. 18:23