Mi az egész kitevőlyű hatványok fogalma?

2015. nov. 9. 16:05
 1/2 anonim ***** válasza:

kitevőJű*


[link]


Tehát:


minden "a" valós számra:


1. a^0 = 1


2. a^1 = a


3. minden n pozitív egész számra:

a^n = a * a * ... * a

(n-szer összeszorzod a-t)


4. minden n negatív egész számra:

a^n = 1 / a^(-n)


ahol (-n) már egy pozitív egész szám, amire használható a 3. pont

2015. nov. 9. 16:09
 2/2 anonim ***** válasza:

*Kiegészítés: 0^0 nincs értelmezve, mindig elfelejtem. :)


Megjegyzés: a "^" a hatványozás (vagy a felső index) jelölése sok helyen, ahol nincs rá más mód, például itt is.

2015. nov. 9. 16:11