Tudnátok segíteni egy kicsit?


A tesómék kaptak egy házit matekból, ami ránézésre teljesen egyértelmű, de mégsem az.


Egy torony kupolával együtt 138 m maga. A kupola 102 m-rel alacsonyabb, mint a torony kupola nélkül. Milyen magas a kupola?


Első ránézésre rávágtam, hogy 36. (Nekem így volt logikus) Az iskolában ők erre a felét, 18-at kaptak.


Milyen logika alapján kell ezt elosztani 2-vel? Azt az egy lépést nem értem.



2015. nov. 8. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:

t=torony

k=kupola


t+k=138

k+102=t


első egyenletből k=136-t

138-t+102=t

240=2t

120=t


Ebből ugye 138-120=18


Tehát 18 cm a kupola.

2015. nov. 8. 16:59
 2/3 anonim ***** válasza:

*első egyenletből k=138-t


"A kupola 102 m-rel alacsonyabb, mint a torony kupola nélkül."

Szerintem azért rontottátok el, mert ezt rosszul értelmeztétek.

2015. nov. 8. 17:00
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. nov. 8. 17:08