Valaki megnézné az eredményeimet, hogy sehol nem számoltam-e el a fizika feladatokat?


Nem szeretném, hogy esetleg figyelmetlenség miatt ne legyen jó.

5. Egy álló 50 kg tömegű korcsolyázónak nekiütközik egy 55,0 kg tömegű másik korcsolyázó. Rugalmatlan ütközés után együtt haladnak tovább 13,68 km/h sebességgel. Mennyivel változott meg a rendszer (a két korcsolyázó) összes mozgási energiája?

Megoldás: -689,182 J ?


6. Két korcsolyázó halad egymás után, az elöl lévő tömege 49 kg, sebessége 13,5 m/s, a másik sebessége 50,76 km/h. Amikor utoléri az elöl haladót összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen 13,81 m/s sebességgel. Mennyivel változott meg a rendszer (a két korcsolyázó) összes mozgási energiája?


Megoldás:

m2=52,379 kg?

Eváltozás: -4,556 J?


7. Két korcsolyázó halad egymással szemben. A balról érkező tömege 54 kg, sebessége 34,56 km/h, a jobbról érkező tömege 68 kg. Amikor találkoznak összekapaszkodnak és így haladnak tovább közösen 0,125 m/s sebességgel. A jobbra mutató irányt tekintjük pozitívnak. Mennyivel változott meg a jobbról érkező korcsolyázó mozgási energiája kJ-ban megadva?


Megoldás: -1,1906 kJ ?


8. Milyen magasra jut fel egy lejtőn a lejtő aljánál 52,2 km/h sebességgel rendelkező 870 kg tömegű autó?


Megoldás: 10,5125 m


9. Milyen magasra jut fel egy lejtőn a lejtő aljánál 52,2 km/h sebességgel rendelkező 870 kg tömegű autó?

Megoldás:

7,938 m ?


10. Egy 40000 kg tömegű tehervagon elszabadult és miután lejtős úton felgyorsult, a vízszintes szakaszon 68,4 km/h sebességgel halad a 43000 kg tömegű tehervagon után. Ütközés után összekapcsolódva haladnak tovább, és egy lejtőn 16,04 m magasra jutnak fel. Mekkora volt a 43000 kg tömegű tehervagon sebessége az ütközés előtt km/h-ban?


Megoldás: 16,896 m/s


11.Egy 2,6 kg tömegű kiskocsi legurul a 8,7 m magas lejtőről. A lejtő aljánál áll egy 9800 g tömegű kiskocsi, aminek nekiütközik, majd együtt haladnak tovább. Mekkora a testek sebessége az ütközés után?

Megoldás: 9,955 km/h?


12. Egy kötélen 2,7 kg tömegű homokzsák függ. Belelövünk egy 17 g tömegű lövedéket, ami benne marad a zsákban. A lövés következtében a zsák kilendül és 48,74 cm magasra emelkedik fel. Mekkora volt a lövedék sebessége? A számításokat legalább 5 értékes jeggyel végezze! Gondolja át alaposan, hogy mi történik és annak mi köze a tanultakhoz!

Megoldás: 498,96906 m/s?


2015. nov. 7. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék a megoldásaid menetére is, mert gyanús nekem ez az egész, vegyük például a 8-as és 9-es feladatot, amik megegyeznek, mégis más eredmény jött ki neked...
2015. nov. 7. 11:21
 2/8 A kérdező kommentje:

Okés, leírom. Bocsi, rosszul másoltam be. :D

Tehát 9.

Egy lejtő tetején áll egy 48 kg tömegű test, majd legurul arról. Milyen magas a lejtő, ha a test lendülete a lejtő aljánál 604,8 kgm/s?


Amúgy haláliak vagytok, hogy minden gyanús nektek :D Én nem megoldatni akartam a házit, hanem vettem a fáradtságot, és megcsináltam. Itt nem kötelező segíteni annak, aki nem akar. Tudom, hogy plusz munka nektek is kiszámolni.

A menetet azért nem írtam le, mert úgy már nagyon hosszú lett volna, de így azt hiszem, senki nem segít, úgyhogy íme:

5. 50*0+55*v2=(50+55)*(13,68/3,6) --> v2=7,255 m/s

(0,5*(50+55)*13,68négyzet)-(0,5*50*0+0,5*55*7,255)

Eváltozás: -689,182 J

2015. nov. 7. 11:44
 3/8 A kérdező kommentje:

6.

49*13,5+m2*14,1=49+m2*13,81 -->m2= 52,379 kg?

E változás: Ugyanúgy, ahogy az előző feladat levezetésében

-4,556 J jött ki

2015. nov. 7. 11:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért beláthatod, hogy nagyon sokan írják ide a hasonló kamuszöveget, mert azt hiszik, hogy úgy mindjárt más a leányzó fekvése. Ráadásul elkövetted ezt a hibát is, így végképp "gyanús", de látom, hogy Te mégis más vagy. :-)


5) Nem számoltam át számológéppel, de az utolsó lépésben is váltsd át a km/h-t m/s-ra, csak úgy tudod számolni az energiát.


6) Ha az első egyenleted jobb oldalán (49+m2)*13.81 szerepel, nem pedig 49+m2*13.81, akkor jó lehet.

2015. nov. 7. 11:57
 5/8 A kérdező kommentje:

7. Ugyanúgy, mint a hatos, csak itt a sebesség hiányzott. A balt negatívként kellett számolni?

8.

870*10*h=0,5*870*14,5négyzet

Ebből a h lett 10,5125 m


9.

v= 604,8/48=12,6

0,5*48*12,6négyzet=3810,24

helyzeti E= mozgási E, tehát:

48*10*h=3810,24

h= 7,938 m

2015. nov. 7. 12:07
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! :) Lecsekkolom akkor azokat :)
2015. nov. 7. 12:08
 7/8 A kérdező kommentje:

Az ötöst úgy számoltam, csak a levezetésben nem jeleztem az átváltást, plusz egy másik négyzetet is lehagytam :D

A hatosnál is úgy volt ahogy mondtad, csak lemaradt a zárójel.


11.

2,6*10*8,7=0,5*2,6*vnégyzet --> v=34,296 km/h=9,527 m/s?

v2=0

2,6*9,527=(2.6+5.9)*v3 --> v3= Valamiért most 11,288 km/h jött ki. Lehet , először nem váltottam át az elsőben a sebességet.

2015. nov. 7. 12:30
 8/8 anonim ***** válasza:

11)

"2,6*10*8,7=0,5*2,6*vnégyzet --> v=34,296 km/h=9,527 m/s?

v2=0

2,6*9,527=(2.6+5.9)*v3 --> v3= Valamiért most 11,288 km/h jött ki. Lehet , először nem váltottam át az elsőben a sebességet."


Ez össze-vissza van, se a behelyettesítés nem jó, se a mértékegységek.

Nekem v=13.19 m/s jön ki, utána pedig:

2.6*13.19=(2.6+9.8)*v3, amiből v3=2.76 m/s=9.9 km/h


Persze erős kerekítésekkel

2015. nov. 7. 13:47