A következő feladathoz valaki megtudja adni a képleteket? Kissé elvesztem az anyagban és semmit nem találok. (Fizika, potenciális energia függvény)


[link]


(jelszó: info)


2015. nov. 6. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, el vagy tévedve kérdező! Mégis mit vársz, oldjuk meg helyetted a hivatalos házi feladatot?


Rossz pályát választottál, semmi keresnivalód nincs a fizikusok közt!

Ez már a pofátlanság határa komolyan mondom. Alkalmatlan vagy a pályára!

2015. nov. 6. 14:00
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy bármely egyetem kiadna házi feladatnak Zh-t. Főleg, hogy nem fizikusnak tanulok, és nem is feladat hanem csak gyakorló feladatsor, és egy levezetés szerintem messze nem pofátlanság, mivel tét nélküli a dolog. De köszönöm, megosztottad gondolataid :D
2015. nov. 6. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez korábbi (valóban élesben lement) infós zh, a mai is hasonló volt. :-) Szóval az erő a potenciális energia függvény deriváltjának -1-szerese. Mivel van potenciális energia, ezért a hozzá tartozó erő konzervatív, a mechanikai (helyzeti plusz mozgási) energia megmarad. Ezt az ábrán vízszintes vonallal lehet szemléltetni, és ahol az E_p(x) görbe fölött halad, az klasszikusan lehetséges tartózkodási helye a részecskének. A javasolt tankönyv megfelelő 7. fejezetében két kidolgozott hasonló példa is van. Hogy lehet itt elveszni?
2015. nov. 6. 21:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerű középiskolás feladatsor.


Ehhez nem kell egyetemi szint, le van írva gyakorlatilag a válasz mindenhol, leolvashatók a függvényértékek, helyzeti, meg kinetikus energiákat kell számolni, kb 10 perc ellenőrzésekkel.


Szerintem mi is hasonlóan "egyszerű" kérdéseket kaptunk infó-ból, de mi meg azzal szenvedtünk... :-)

2015. nov. 7. 08:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Az idevágó képletek:


Kinetikus energia:


Ek=1/2(m*v^2)


Potenciális: (második feladathoz) g=9,81m/s^2

Ep=m*g*h


Centripetális gyorsulás:


ac=v^2/R

2015. nov. 7. 08:33
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. nov. 7. 13:23