Estire járok de sose értettem a fizikát. Órán ezt az egy feladatot csináltuk meg az utolsó 5 percben és a tanár közölte, hogy következő órán írunk belőle, de nem magyarázta el, hogy jött ki az eredmény, mert elvileg ezt tudnunk kell még általánosból.2015. nov. 5. 10:16
1/2 anonim válasza:
Hat alap osszefugges az, hogy v=s/t, vagyis ha v1=s1:t1 es v2=s2:t2.. Szoval behelyettesitve: 60=x:273 es 64,3=x2:293 innen már szerintem meg tudod csinálni:) ha mégsem, akkor nyugodtan írj privit :)
Üdv: 18/L/fizikafaktos :D
2/2 anonim válasza:
p*V=N*R*T a kiindulópont.
Ha csak V és T van, akkor a folyamat izobár, tehát V1/T1=V2/T2
--> V2=V1*T2/T1
-> 60*293/273= 64,3