Fizika. V1=60 T1=273 T2=293 Hogy tudom kiszámolni, hogy a V2=64,3 legyen?

Estire járok de sose értettem a fizikát. Órán ezt az egy feladatot csináltuk meg az utolsó 5 percben és a tanár közölte, hogy következő órán írunk belőle, de nem magyarázta el, hogy jött ki az eredmény, mert elvileg ezt tudnunk kell még általánosból.
2015. nov. 5. 10:16
 1/2 anonim válasza:
0%

Hat alap osszefugges az, hogy v=s/t, vagyis ha v1=s1:t1 es v2=s2:t2.. Szoval behelyettesitve: 60=x:273 es 64,3=x2:293 innen már szerintem meg tudod csinálni:) ha mégsem, akkor nyugodtan írj privit :)


Üdv: 18/L/fizikafaktos :D

2015. nov. 5. 10:30
 2/2 anonim ***** válasza:

p*V=N*R*T a kiindulópont.


Ha csak V és T van, akkor a folyamat izobár, tehát V1/T1=V2/T2

--> V2=V1*T2/T1

-> 60*293/273= 64,3

2015. nov. 5. 11:19