Tudnátok segíteni a valószínűség-számístásban? (Matek)

Összekeveredett 3kg keserümandula, 2kg papírhéju és 5kg kemény héju mandula. Mi a valószinüsége annak hogy a papírhélyu mandulát válasszák?

2015. nov. 3. 16:41
 1/1 anonim ***** válasza:
2/(3+2+5)=2/10=1/5=0.2 vagyis 20%
2015. nov. 3. 16:54