2015. okt. 21. 16:46
1/14 anonim válasza:
mint mindenek 50% vagy igen vagy nem.
2/14 anonim válasza:
#1 mindig megsajdul az agyam, amikor valami okos mikulás beírja, hogy a "vagy igen vagy nem az 50-50%".
A 1%-99% az nem vagy igen-vagy nem?
3/14 A kérdező kommentje:
csak az írjon már aki tudja pls
2015. okt. 21. 16:58
4/14 anonim válasza:
1/10 * 8/9 * 7/8 * 6/7 * 5/6 = 1680 / 30,240 = 1 / 18 = 5.6%
Nem 100% hogy ez jó!
5/14 bongolo válasza:
10 golyóból választunk ki 5-öt.
Összes esetek száma: (10 alatt 5)
Kedvező esetek száma:
Lesz egy fehér, az (2 alatt 1) vagyis 2 féle lehet. Lesz még 4 fekete, az (8 alatt 4) féle lehet.
p = 2·(8 alatt 4) / (10 alatt 5)
6/14 bongolo válasza:
#4 nem jó, mert az csak az az eset, hogy az elsőre kivett golyó lesz a fehér, az összes többi a fekete. De van még egy 4 másik eset is.
7/14 anonim válasza:
Ez pont 10x annyira jön ki mint az amit én írtam.
9/14 bongolo válasza:
Ja, még annak se az igazi, mert akkor is 1/10 helyett 2/10 kellett volna.
10/14 bongolo válasza:
Szóval lehet úgy is számolni:
Elsőre fehér: 2/10·8/9·7/8·6/7·5/6 = 1/9
Másodikra fehér: 8/10·2/9·7/8·6/7·5/6 = 1/9
Harmadikra fehér: ... ez is 1/9
stb., mindegyik 1/9
Összesen 5/9, ami ugyanaz, mint amit én írtam.