Fizika, Mennyi idő alatt és mekkora úton éri utol az autó a vonatot, ha az autó sebessége 68,4 km/h, a vonat sebessége pedig 54 km/h?

leírnátok, hogy hogy kell megcsinálni

2015. nov. 2. 16:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyenes műúton személyautó, a műúttal párhuzamosan futó vasúti sínen pedig vonat halad. Egy adott időpillanatban a vonat 2,4 km-rel jár az autó előtt.
2015. nov. 2. 16:53
 2/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Legyen X az az idő (órában), amennyi idő alatt utoléri.


Az autó által megtett út: 68,4km/h * X

A vonat által megtett út: 54km/h * X


Akkor érte utol az autó, ha 2,4 km-rel több utat tett meg, mint a vonat.


68,4km/h * X - 2,4 km = 54km/h * X


Számold ki X-et, megvan az idő.

Az út pedig az autó sebessége szorozva X-el.

2015. nov. 2. 17:00
 3/6 A kérdező kommentje:
az időt hogy számoljam ki?
2015. nov. 2. 17:05
 4/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

68,4km/h * X - 2,4 km = 54km/h * X


Mértékegységek nélkül írom:

68,4x - 2,4 = 54x

14,4x = 2,4


Innen már csak menni fog :)

2015. nov. 2. 17:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Az X az idő. Számold ki, rendezd az egyenletet, végezd el az osztást. Ez nem fizika, hanem matek.
2015. nov. 2. 17:12
 6/6 A kérdező kommentje:
tényleg:)), köszönöm:)
2015. nov. 2. 18:00