leírnátok, hogy hogy kell megcsinálni2015. nov. 2. 16:42
1/6 A kérdező kommentje:
Egyenes műúton személyautó, a műúttal párhuzamosan futó vasúti sínen pedig vonat halad. Egy adott időpillanatban a vonat 2,4 km-rel jár az autó előtt.
2015. nov. 2. 16:53
2/6 Pelenkásfiú válasza:
Legyen X az az idő (órában), amennyi idő alatt utoléri.
Az autó által megtett út: 68,4km/h * X
A vonat által megtett út: 54km/h * X
Akkor érte utol az autó, ha 2,4 km-rel több utat tett meg, mint a vonat.
68,4km/h * X - 2,4 km = 54km/h * X
Számold ki X-et, megvan az idő.
Az út pedig az autó sebessége szorozva X-el.
3/6 A kérdező kommentje:
az időt hogy számoljam ki?
2015. nov. 2. 17:05
4/6 Pelenkásfiú válasza:
68,4km/h * X - 2,4 km = 54km/h * X
Mértékegységek nélkül írom:
68,4x - 2,4 = 54x
14,4x = 2,4
Innen már csak menni fog :)
5/6 anonim válasza:
Az X az idő. Számold ki, rendezd az egyenletet, végezd el az osztást. Ez nem fizika, hanem matek.
6/6 A kérdező kommentje:
tényleg:)), köszönöm:)
2015. nov. 2. 18:00