2 (egész) 1/3 + 3 (egész) 1/4 + 5 (egész) 2/3 =?

2010. márc. 18. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Felírhatod így is:

6/3+1/3+12/4+1/4+15/3+2/3= 7/3+13/+17/3 ezt közös nevezőre hozod28/12+39/12+68/12= 135/12

Remélem jó, azért számold át!

2010. márc. 18. 15:17
 2/7 anonim ***** válasza:
7/3+13/4+17/3=28/12+39/12+68!12=135/12=45/3=15
2010. márc. 18. 15:18
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2010. márc. 18. 15:20
 4/7 anonim válasza:
11 egész és 1/4
2010. márc. 18. 15:25
 5/7 anonim ***** válasza:
A második válasza nem jó,ne azt írd le..az első tökéletesen leírta: a válasz 135/12.
2010. márc. 18. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Illetve a végén az egyszerűsítése nem jó,elnézést.
2010. márc. 18. 15:27
 7/7 anonim válasza:
11egész1/4 a legegyszerűbb alak:)
2010. márc. 18. 15:54