(3x+2)/x - (x+2)/2x = x+1

2015. okt. 29. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

1. bal oldalt közös nevezőre hozod, ami a 2x


[2(3x+2)-(x+2)]/2x = x+1


2. 2x el beszorzod mind a 2 oldalt


2(3x+2)-(x+2) = 2x(x+1)


3. zárójelek felbontása, összevonás, egy oldalra rendezés


0 = 2x^2-3x-2


x1 = 2 ; x2 = -1/2


4. kapott eredményekkel visszaellenőrzöd


3=3 ; 1/2=1/2

2015. okt. 29. 20:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. okt. 29. 21:48