Létcí segítsetek :)2015. okt. 28. 18:29
2/5 2xSü válasza:
Oké. Legyen az ismeretlen a kisebb kocka éle.
Tehát van egy kockád, aminek x az oldalhosszúsága.
> Egy kocka éle 5 cm-rel hosszabb, mint egy másik kocka éle
Ergo a másik kocka éle (x+5) cm.
> Térfogatuk különbsége 1385 cm3
Ergo:
V₂ - V₁ = 1385 cm³
Innen csak be kell helyettesíteni a kockák térfogatának képletét:
(x+5)³ - x³ = 1385
Innen kibontod a zárójeleket, az x³ tag szépen ki fog esni, van egy másodfokú egyenleted, amit megoldasz.
3/5 anonim válasza:
4/5 anonim válasza:
Letci? Az mit jelent?
A kocka terfogata: a^3, ahol 'a' a kocka ele.
A masik kocka ele legyen b, ami ugye a+5.
tehat, a^3 + 1385 = b^3 = (a+5)^3
(a+5)^3 meg eleg konnyen kiszamolhato: [link]
Innen sima behelyettesitessel kijon.
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors segítséget de le tudná valaki nekem vezetni pontról pontra. azt nagyon megköszönném :)
2015. okt. 29. 13:53