Egy kocka éle 5 cm-rel hosszabb, mint egy másik kocka éle. Térfogatuk különbsége 1385 cm3. Mekkora a két kocka éle?

Létcí segítsetek :)

2015. okt. 28. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
(a^3)+1385=(a+5)^3
2015. okt. 28. 18:41
 2/5 2xSü ***** válasza:

Oké. Legyen az ismeretlen a kisebb kocka éle.


Tehát van egy kockád, aminek x az oldalhosszúsága.


> Egy kocka éle 5 cm-rel hosszabb, mint egy másik kocka éle


Ergo a másik kocka éle (x+5) cm.


> Térfogatuk különbsége 1385 cm3


Ergo:


V₂ - V₁ = 1385 cm³


Innen csak be kell helyettesíteni a kockák térfogatának képletét:


(x+5)³ - x³ = 1385


Innen kibontod a zárójeleket, az x³ tag szépen ki fog esni, van egy másodfokú egyenleted, amit megoldasz.

2015. okt. 28. 18:41
 3/5 anonim ***** válasza:

(x+5)^3 - x^3 = 1385

Megoldásodat ellenőrizheted:

[link]

2015. okt. 28. 18:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Letci? Az mit jelent?


A kocka terfogata: a^3, ahol 'a' a kocka ele.


A masik kocka ele legyen b, ami ugye a+5.


tehat, a^3 + 1385 = b^3 = (a+5)^3


(a+5)^3 meg eleg konnyen kiszamolhato: [link]


Innen sima behelyettesitessel kijon.

2015. okt. 28. 18:42
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors segítséget de le tudná valaki nekem vezetni pontról pontra. azt nagyon megköszönném :)
2015. okt. 29. 13:53