Mádásor kérdése:

Milyen magasra repül a 25 m/s sebességgel függőlegesen felrúgott labda? A. / 25 m B. / 15 m C. / 31,25 m D. / 62,5 m

Ebben a példában kéne a segítség
2015. okt. 26. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:

s = v*t - g/2*t^2

g = v/t --> t=v/g


Az alsót beírod a felsőbe:

s= v^2/g - g/2*v^2/g^2


Innen meg egyszerűsítés és/vagy számológép....

2015. okt. 26. 19:41