Deriválás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Sziasztok. A kérdésem a következő: a f(x)= tgx(x^2 + x) függvény összetett függvény lesz vagy csak sima szorzással deriválom a két tagot? Miről tudom eldönteni, hogy összetett függvény-e? Előre is köszi :)

2015. okt. 23. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ez tg(x*(x^2+x))=tg(x^3+x^2) vagy tg(x)*(x^2+x) ?

Elso esetben hasznalj lancszabalyt (tan derivaltja sec^2x) * (x^3+x^2) derivaltja, masodik esetben hasznald a szorzat szabalyt: (fg)' = f'g + g'f

Ha nem egyertelmu a zarojel, akkor oldd meg mindket fele keppen, abbol nem lehet baj.

2015. okt. 23. 23:25
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! A masodik eset. De mirol tudom eldo teni, higy ez egy sima szorzat vagy epp osszetett fuggvenykent kell megoldani?
2015. okt. 24. 18:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elméletet nézd át alaposan. Összetett fv.-ről nyílván f1 o f2 o...o fn esetben beszélünk.

Pl. tg(x^2+x) ilyen lenne, ahol f1=tg o id és f2=id+id^2.

2015. okt. 26. 12:47