Matek feladat? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )


"Egy iskola 4 nyolcadikos osztálya (A, B, C, D jelű) ugyanarra a helyre megy táborozni 4 napra. Mindegyik nap másik osztály megy el egész napra túrázni (1. nap az A, 2. nap a B, 3. nap a , 4. nap a D), a többi három a táborban marad. Így az 1. nap 89 diák maradt a táborban, a 2. nap 92 diák, a 3. nap 90 diák és a 4. nap 86 diák.

Mekkora létszámúak az osztályok"



2014. szept. 22. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:
És hol akadtál el?
2014. szept. 23. 17:34
 2/4 Tom Benko ***** válasza:

Segítek, felírom az egyenletrendszert, hátha úgy könnyebb:

B+C+D=89

A+C+D=92

A+B+D=90

A+B+C=86

2014. szept. 23. 18:12
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszi de azóta már meglett a válasz!!:)
2014. szept. 25. 15:18
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Szívesen!
2014. szept. 26. 08:00