Hogy kell kiszámolni a százalékot?

Az a feladat hogy van 2 millió forintom és minden évben jön rá 7% kamat 5 éven keresztül.Ezt hogy számolom ki?
2015. okt. 23. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez kamatos kamat? Ha igen, felírod: n=5, p=7 (ez a kamatláb). T0=2millió (ez a kiinduló összeg, ami kamatozni fog). Ebből kiszámolod a q-t(kamattényező), aminek képlete: q=1+p/100, ez alapján ez 105 lesz. A kamatozott összeg Tn, amit úgy kapsz meg, hogy a T0-t szorzod a q n-re hatványozott alakjával (szóval itt 2millió szorozva 7 az ötödikennel)
2015. okt. 23. 15:32
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy szól a feladat, hogy az előző évi kamatos összeg kamatozik tovább, az első válasz szerinti akkor is túl sok lenne. Csak 1,07 az ötödikennel kell szorozni.


2 000 000 * 1,07 * 1,07 * 1,07 * 1,07 * 1,07 = 2 000 000 * (1,07^5) = 2 000 000 * 1,4025517307 = 2 805 103,4614.


V á l a s z :

Az összeg, kamattal: 2 805 103 Ft lesz.

A kamat: 805 103 Ft.


Ha csak az alapösszeg kamatozik évente 7%-ot, akkor

- az éves kamat 2 000 000 * 0,07 = 140 000 Ft.

- 5 év alatt ez 5 *140 000 Ft = 700 000 Ft.

V á l a s z :

Az összeg (így) kamattal: 2 700 000 Ft.

A kamat: 700 000 Ft.

2015. okt. 23. 15:41