f: X-> 3x^4+8x^3+5x^2+x-2/3x^3+6X^2
Ha van benne polinomosztás azt is kérhetném részletesen előre is nagyon köszönöm!
2015. okt. 21. 17:42
1/1 anonim válasza:
A feladatod szintaktikusan hibásan van leírva. A zárójelek hiánya ellenére is kivehető, hogy a számláló=3·x^4 + 8·x^3 + 5·x^2 + x - 2=(x + 2)·(3·x^3 + 2·x^2 + x - 1) valamint a nevező=3·x^3 + 6·x^2=3·x^2·(x + 2). ÉT=]-inf,inf[\{-2,0} -2-ben megszüntethető, 0-ban -végtelen szakadással. (x+2)-vel való egyszerűsítés után a vizsgálandó tört: (3·x^3 + 2·x^2 + x - 1)/(3·x^2)=x+2/3+(x-1)/(3·x^2).
Tehát az aszimptota első közelítésben x+2/3. Sz. Gy.