Az alábbiak közül melyik értéket veheti fel az y=tg x függvény, ha pi<x<5pi/4? A=-5 B=5 C=0 D=-1/5 E=1/5 Mi a megoldás és miért?


2014. aug. 6. 11:59
 1/1 anonim ***** válasza:

5/4pi=225fok

keresett tartomány 180<x<225

ez a III.szögtartományba esik ahol sin negatív cosinus negativ ezért a tg pozitiv értéket vesz fel.

két megoldás közül:

archtg5=78,6+k*180

legközellebb 180+78,6=258,69 fok ez nem esik a tartományba

archtg1/5=11,3+k*180

180+11,3=191,3

ez benne van a tartományba tehát ez a jó megoldás

2014. aug. 6. 13:53