Hogyan fogjak egyáltalán neki,mivel lehetne bizonyítani?:/gyök alól lehet kiemelni,vagy ott kell maradjanak?légyszi segítsetek!2015. okt. 20. 18:28
11/14 A kérdező kommentje:
amúgy ez ránézésre hányadikos "tananyag"?
2015. okt. 21. 17:20
12/14 Tom Benko válasza:
a=\frac{1}{\sqrt{5}+\sqrt{4}}+\frac{1}{\sqrt{6}+\sqrt{5}}+\frac{1}{\sqrt{7}+\sqrt{6}}+\frac{1}{\sqrt{8}+\sqrt{7}}+\frac{1}{\sqrt{9}+\sqrt{8}} ( [link] )
Gyökteleníteni kell, így a nevezők rendre 1-ek lesznek, a számlálók pedig \sqrt{5}-\sqrt{4}+\sqrt{6}-\sqrt{5}, stb, amikből minden kiesik, kivéve a -\sqrt{4} és a \sqrt{9}, amik egészek.
13/14 A kérdező kommentje:
Utolsó+köszii,most még meg is értettem:D,sokat segítettél!
2015. okt. 21. 18:14
14/14 A kérdező kommentje:
Sikerült,köszönöm szépen még
egyszer :D !!
2015. okt. 21. 18:27