Mutasd ki, hogy az: a=1/√5+√4 + 1/√6+√5 + 1/√7+√6 +1/√8+√7 +1/√9+√8 természetes szám!?

Hogyan fogjak egyáltalán neki,mivel lehetne bizonyítani?:/gyök alól lehet kiemelni,vagy ott kell maradjanak?légyszi segítsetek!

#matematika #tört #gyök #algebra #természetes számok #algebrai számítások #műveletek gyökökkel
2015. okt. 20. 18:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
amúgy ez ránézésre hányadikos "tananyag"?
2015. okt. 21. 17:20
 12/14 Tom Benko ***** válasza:

a=\frac{1}{\sqrt{5}+\sqrt{4}}+\frac{1}{\sqrt{6}+\sqrt{5}}+\frac{1}{\sqrt{7}+\sqrt{6}}+\frac{1}{\sqrt{8}+\sqrt{7}}+\frac{1}{\sqrt{9}+\sqrt{8}} ( [link] )


Gyökteleníteni kell, így a nevezők rendre 1-ek lesznek, a számlálók pedig \sqrt{5}-\sqrt{4}+\sqrt{6}-\sqrt{5}, stb, amikből minden kiesik, kivéve a -\sqrt{4} és a \sqrt{9}, amik egészek.

2015. okt. 21. 18:05
 13/14 A kérdező kommentje:
Utolsó+köszii,most még meg is értettem:D,sokat segítettél!
2015. okt. 21. 18:14
 14/14 A kérdező kommentje:

Sikerült,köszönöm szépen még

egyszer :D !!

2015. okt. 21. 18:27
1 2