Egy egyenes hasáb valamennyi éle egyenlő hosszú. Az alaplap 5cm. élű 63fokú rombusz mekkora a felszíne és a térfogata?

2015. okt. 20. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:

V=T(a)*M=5^2*sin(63°)*5=125*sin(63°), igény szerint kerekíted.


A=4*5^2+2*5^2*sin(63°)=100+50*sin(63°), ezt is igény szerint.

2015. okt. 20. 18:12