Mennyi a hőfelvétel 1 kg,100 fokos víz teljes elforralása közben? 😍😍😍😍😍😍ԅ 25;😍😍😍😍😍😍 28525;😍😍

2015. okt. 20. 15:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Azokat a karaktereket nem tudom értelmezni, smiley-k?


a víz tömege:

m = 1 kg


a víz forráshője:

Lf = 2256 kJ / kg


( [link] )


A szükséges hő:

Q = Lf * m = 2256 kJ


Ha meg van adva hatásfok, akkor:

hatásfok: η

felvett hő: E = Q / η


Példa:

η = 80% = 0,8

E = Q / η = 2820 kJ

(Ennek a 80%-a elforralja a vizet, a maradék 20%-a pedig veszteség: pl. felmelegíti a lábast, levegőt, stb.)

2015. okt. 21. 11:32