2015. okt. 20. 15:55
1/1 anonim válasza:
Azokat a karaktereket nem tudom értelmezni, smiley-k?
a víz tömege:
m = 1 kg
a víz forráshője:
Lf = 2256 kJ / kg
( [link] )
A szükséges hő:
Q = Lf * m = 2256 kJ
Ha meg van adva hatásfok, akkor:
hatásfok: η
felvett hő: E = Q / η
Példa:
η = 80% = 0,8
E = Q / η = 2820 kJ
(Ennek a 80%-a elforralja a vizet, a maradék 20%-a pedig veszteség: pl. felmelegíti a lábast, levegőt, stb.)