Egy téglatest tömege 100 kg. sűrűsége 7.5kg/köbdeciméter . éleinek aránya 1:2:3. mekkorák az élek?

2015. okt. 19. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:

m = 100kg

ϱ = 7,5 kg/dm^3


ϱ = m/V ---> V = m·V = 7,5·100kg = 750 dm^3


a téglatest élei a/b/c = x/2x/3x (ha az a-t vesszük x-nek)


összeszorozva őket 6x^3 = 750dm^3 --> x = 5

2015. okt. 19. 18:39
 2/2 anonim ***** válasza:
így az oldalai 5, 10, 15
2015. okt. 19. 18:40