2015. okt. 19. 18:25
1/2 anonim válasza:
m = 100kg
ϱ = 7,5 kg/dm^3
ϱ = m/V ---> V = m·V = 7,5·100kg = 750 dm^3
a téglatest élei a/b/c = x/2x/3x (ha az a-t vesszük x-nek)
összeszorozva őket 6x^3 = 750dm^3 --> x = 5