Julcsi és Kati meglátták egymást, ekkor a távolság közöttük 60m volt. Elkezdtek egymás felé futni. Julcsi 5m/s sebességgel, Kati 3m/s sebességgel. Hány másodperc elteltével érkeznek meg egymáshoz?


Lehetne , hogy levezetéssel?

Előre is köszi!



2015. okt. 19. 18:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mivel egymás felé futottak, a sebességük összeadódik. (Egyszerre csökkentik a távolságot.)


5 m/s + 3 m/s = 8 m/s.

t = s/v → 60 m / 8 m/s = 7,5 s.


V á l a s z : 7,5 másodperc múlva találkoznak.


E l l e n ő r z é s :

Julcsi 7,5 *5 = 37,5 m-t tett meg.

Kati 7,5 * 3 = 22,5 m-t tett meg.

37,5 + 22,5 = 60.

2015. okt. 19. 19:03