Reibling Krisztina kérdése:

Egy autó 72km per h sebességről 10 másodperc alatt lassult le és állt meg. Egy motorkerékpáros 5 sec alatt érte el a 15méter per secundum sebességet. Melyiknek nagyobb a gyorsulása?

Valaki tudja,hogy hogy kell kiszámítani?

2015. okt. 2. 08:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha előjelesen vizsgáljuk, akkor a motoros gyorsulása a nagyobb, mivel az autó lassult, tehát negatív a gyorsulása, a motoros pedig gyorsult, tehát neki pozitív a gyorsulása.


Ha az abszolutértéküket kell összehasonlítani, akkor a következőképpen járunk el; először átváltjuk a mértékegységeket, hogy az egyes esetekben összhangban legyenek; 72km/h=20m/s, így az a=v/t képlet alapján az autó gyorsulása 20/10=2m/s^2. A motoros esetében ugyanez 15/5=3m/s^2, tehát így is a motoros gyorsulása a nagyobb.

2015. okt. 2. 08:41