SÜRGŐS a 60 éves hajóskapitány első tisztje 36 éves. Hány évvel ezelőtt volt a kapitány kétszer annyi idős mint az első tisztje?

matek házi. kérlek segítsetek. Egyenlettel kell felírni!!! de nekem nem megy. Előre is köszönöm a segítséget.

2015. okt. 18. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:
(60-x)=2*(36-x)
2015. okt. 18. 16:54
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2015. okt. 18. 17:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Már írtam itt hogy az ilyen egyszerű példákkal a legjobb kicsit kísérletezni: 1 évvel ezelőtt 59/35, 2 évvel ezelőtt 58/34 hát akkor x évvel ezelőtt mennyi? 60 - x illetve 36 - x. Bár felírhatjuk az első által adott egyenletet de az igen bonyolult -- kevés kísérletünkből meg persze józan ésszel is látható hogy a korkülönbség nem változik, hát akkor az a kérdés hogy 36 - x mikor lesz éppen 24:


36 - x = 24


x = 12

2015. okt. 19. 12:29