A hajóskapitány és a fia életkorának, továbbá a kapitány hajója (méterekben mért) hosszának szorzata 172 159. Hány éves a kapitány?


Valaki nem tudja egyenlettel megoldani?

Nekem ez már túl magas :D


2009. okt. 19. 15:08
1 2
 1/11 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
3 ismeretlen, 1 egyenlet, ez szerinted vicces?
2009. okt. 19. 15:12
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez van a matekkönyvben...
2009. okt. 19. 15:13
 3/11 anonim válasza:
Hányadikba jársz? Aki ezt a kérdést írta, szerintem elég buta. A megoldás 57 386,33333333333, annyit írj be, hogy 57 386,333.
2009. okt. 19. 15:56
 4/11 A kérdező kommentje:
9edikbe
2009. okt. 19. 15:58
 5/11 anonim válasza:

172 159 / 3 = ?

? = megoldás


VAGY


172 159 / 3 = ?

(? / 3) * 2 + (? / 3) = ¤

¤ = megoldás


Nem tudom, hogy melyik, nekem is túl magas, még csak negyedikes vagyok.

2009. okt. 19. 15:59
 6/11 anonim válasza:
Most mennem kell. Később jövök, 1-2 óra múlva.
2009. okt. 19. 15:59
 7/11 A kérdező kommentje:
Elég furcsa lenne ha a kapitány annyi éves mint a fia :)
2009. okt. 19. 16:01
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

172 159 = 13 * 17 * 19 *41


vagyis a 13, 17, 19, 41 közül kettő szám a kérdezett érték közül kettőre válasz, és a harmadik kérdezett értékre válasz a 13, 17, 19, 41 közül maradt kettő szám szorzata.


A válaszadáshoz most már használd a józan eszed!

2009. okt. 19. 17:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszhoz még annyit hozzátennék, hogy akár 1 éves is lehet a gyerek, ezt az osztót is vedd figyelembe.
2009. okt. 19. 18:23
 10/11 A kérdező kommentje:
Hajó 221 méter, fiú 19 éves, és a kapitány 41 éves. Köszönöm a segítséget!
2009. okt. 19. 18:29
1 2