Két ember életkorának aránya most 3:5. Hány évesek, ha 10 év múlva életkoruk aránya 7:10 lesz? Valaki kiszámítaná?


(légyszi írd le a megoldás menetét is, mert erre egyszerűen nm tudok rájönni xD)

Köszi!


2009. febr. 7. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Üdv: a megoldás 18, és 30

Hogyan jött ki?

hát legyen egyik x, másik y

x/y=3/5-->x=3/5 y

(x+10)/(y+10)=7/10--> 10x+100=7y+70

6y+100=7y+70--> y=30, x=18


ha leellenőrzöd akkor ki is jön.


Remélem érthető volt.

2009. febr. 7. 18:40
 2/2 A kérdező kommentje:

érthető:D

Köszönöm sépen:)

2009. febr. 8. 09:14