Balázs négyszer annyi éves, mint a kutyája, Rex volt akkor, amikor Balázs három évvel volt idősebb, mint Rex most. Kettejük életkorának összege most 18 év. Melyikük hány éves?

Lécci segítsen vki mert én már nagyon összekavarodtam ezen.
2011. szept. 12. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

b + r = 18


Ha Balázs 4-szer annyi éves, mint ... (bármi lehet itt), akkor majd a jobb oldalt szorozzuk 4-el, hogy egyenlő legyen.


b = ( r-x ) * 4

Az x utaljon arra, hogy hány éve volt az, amiről beszélünk.


"Rex volt akkor, amikor Balázs három évvel volt idősebb, mint Rex most."


b - x (Balázs kora "akkor")

b - x = r + 3 (Balázs volt idősebb, ezért a másikhoz adunk 3-at, hogy egyenlő legyen.)


Tehát:

b - x = r + 3

b = ( r-x ) * 4

b + r = 18 --> b = 18 - r


1.)

18 - r - x = r + 3

18 - x = 2r + 3

[15 = 2r + x]


2.)

18 - r = ( r-x ) * 4

18 - r = 4r - 4x

[18 = 5r - 4x]


[15 = 2r + x] -> x = 15 - 2r

[18 = 5r - 4x]

18 = 5r - 4 * (15 - 2r)

18 = 5r - 60 + 8r

18 = 13r - 60

78 = 13r

r = 6


Ha Rex 6 éves, Balázs 12, mert összesen 18 évesek.

2011. szept. 12. 21:03
 2/4 petimatrix válasza:

R+B=18

B=4(R-3) => B=4R-12


R+4R-12=18

5R=30

R=6

=>B=12

2013. dec. 8. 19:32
 3/4 petimatrix válasza:
100%
Ha egy egyszerű kérdést mégegyszer ilyen bonyolultan tesz fel valaki, akkor megb***om a narkós k***a anyját, az biztos! Rohadjon meg az a kiagyalós, szájba k*rt, otthonülő, magányos, ötdioptriás, önbizalom hiányos, gyerekkort-megkeserítő, paraszt tetű, aki úgy gondolta, hogy ezzel jól megmutatja a világnak, hogy ő milyen okos!
2013. dec. 8. 19:37
 4/4 anonim válasza:
egyetértek^
2020. okt. 14. 17:34