Komplex számos matematika feladathoz kellene segítség!?


[link]


A kettes feladatot nem tudom megoldani (ahol a kanonikus alak a kérdés). Gondolom valamilyen azonosság kell,ami éppen nem jut eszembe. Valaki segítene? megköszönném.



2015. okt. 17. 13:51
 1/1 tatyesz ***** válasza:

i/(1-i)=-1/2 + i/2 = gyök2/2(cos135 + i·sin135)


gyök(i/(1-i))=gyök(gyök2/2(cos135 + i·sin135))= 4.gyök2/gyök2 (cos67,5 + i·sin67,5)


(gyök(i/(1-i)))^1001 = (4.gyök2/gyök2 (cos67,5 + i·sin67,5))^1001 = (4.gyök2/gyök2)^1001 · (cos(67,5·1001) + i·sin(67,5·1001)) = (4.gyök2/gyök2)^1001 · (cos67567,5 + i·sin67567,5) = (4.gyök2/gyök2)^1001 · (-0,3827 + i·0,9239)

2015. okt. 18. 09:00