Ez hogy jön ki egy lépésből? 625/1000 = 5/8

Ha több lépésben egyszerűsítek: 625/1000 egyszerűsítem 5-tel = 125/200, azt tovább egyszerűsítem öttel 25/40 és azt tovább 5/8, az úgy oké. De egy lépésből hogy oldom ezt meg?

2015. okt. 17. 07:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Összesen 5 * 5 * 5-tel, azaz 125-tel egyszerűsítetted.
2015. okt. 17. 08:17
 2/2 anonim ***** válasza:

A legnagyobb közös osztót kell megkeresni.

Ezt a prímtényezős felbontással lehet.

625=5^4

1000=5^3*2^3

ebből a legnagyobb közös osztó: 5^3=125

125-tel kell egyszerűsíteni

2015. okt. 17. 11:03