Ha egy tv ára 96. 000 Ft, akkor havonta átlagosan 450db-ot tudnak belőle eladni. Minden 1000 Ft-os árnövekedés 5-tel kevesebb eladott tv-t jelent. Hányat tudnak eladni havonta átlagosan?

2015. szept. 22. 19:26
 1/7 A kérdező kommentje:

A kérdés folytatódik :


Hányat tudnak eladni havonta átlagosan 110.000 Ft-os áron?


Milyen összefüggéseket kell felírni? Próbáltam,de nem jutottam eredményre.


Nagyon megköszönném a segítséget!! :)

2015. szept. 22. 19:27
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a tv ára 96.000+1000n, akkor 450-5n darabot tudnak eladni belőle (ahol n nemnegatív egész). Ebből már mindent ki lehet találni.
2015. szept. 22. 19:48
 3/7 A kérdező kommentje:

azt nem értem,ha ezt egyenlővé teszem,akkor miért lesz ez negatív ?


nem értem

2015. szept. 22. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:
De miért akarod ezeket egyenlővé tenni?
2015. szept. 23. 08:43
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem udom es azt sem ,hogy ha neked ilyen egyerrelmu,akkor miert nem irtad le a megoldast..
2015. szept. 23. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert nem azért vagyok, hogy megírjam helyetted a leckét... Mindent megadtam, csak 1 egyenletet kellett volna felírnod, de úgy látszik, ehhez egyetemi végzettség kell...


Megadtam, hogy a tv ára 96.000+1000n, a feladat szerint, ez 110.000-rel egyenlő, vagyis:


96.000+1000*n=110.000


1000*n=14.000, innen n=14, így a vásárlók száma: 450-5*14=380, tehát az előrejelzések alapján 380-at fognak eladni belőle.


De ha esetleg nem tudjuk ilyen mélyen a matematikai apparátust, akkor józan paraszti ésszel is ki lehet találni; hány ezerrel növeltük a 96.000-et, hogy 110.000-et kaptunk? Válasz: 14. Ha 1 ezerrel növeljük az árat, akkor 5-tel kevesebbet adnak el, ha 2 ezerrel, akkor 10-zel kevesebbet, ha viszont 14 ezerrel, akkor 5*14=70-nel kevesebbet adnak el, vagyis 450-70=380-at.


Legközelebb örülnék neki, hogyha a kérdésemre válaszolnál, és nem eldöntenéd, hogy én mit tudtam és mit nem tudtam volna megcsinálni...

2015. szept. 23. 23:05
 7/7 A kérdező kommentje:
na szerintem menjél ki a kertbe hangyát szedni , te kis idegbeteg :)
2015. szept. 24. 21:20