Valaki letudná írni hogy számolja ki PLUSZ a végeredményt is hogy megértsem.2014. márc. 2. 15:02
1/11 anonim válasza:
7+4=11
121:11 = 11
Mivel az arány 7:4, ezért
normál pizza -> 7*11 = 77
óriás -> 4*11 = 44
Ellenőrzés: 44+77=121 készen vagyunk
2/11 Tengor válasza:
Hol akadtál el? Vagy a teljes házidat mi írjuk meg? Egyébként ebben hol a számítástechnika? On-line is lehet pizzát rendelni?
3/11 belapus válasza:
A számítástechnika - bár az alapja az - nem egyenlő a matematikával.
Erre a kérdésre van egy külön kategória.
4/11 anonim válasza:
A 7:4 arány azt jelenti, hogy 7+4=11 pizzából 7 volt normál és 4 volt óriás.
121 pizzánál úgy lehet megkapni a pontos eredményt, hogy elosztod a 121-et 11-el, ez legyen mondjuk x. x-et megszorozva 7-el megkapod a normál pizzák számát, x-et megszorozva 4-el megkapod az óriásokat.
x=121/11=11
normál=7x=7*11=77
óriás=4x=4*11=44
6/11 anonim válasza:
Legközelebb az ilyen típusú kérdésedet itt tedd fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
7/11 belapus válasza:
A jó megoldások azért pontot érnek.
10/11 anonim válasza:
Rég láttam ennyi jófej embert egy topikban, hogy osztják a zöldeket. :) Zöldeket mindenkinek! :D