Egy pizzériában a hétvégén eladott normál és óriáspizzák aránya 7:4 volt. Melyik pizzából mennyi fogyott, ha összesen 121 pizzát adtak el?

Valaki letudná írni hogy számolja ki PLUSZ a végeredményt is hogy megértsem.

2014. márc. 2. 15:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%

7+4=11

121:11 = 11


Mivel az arány 7:4, ezért


normál pizza -> 7*11 = 77

óriás -> 4*11 = 44


Ellenőrzés: 44+77=121 készen vagyunk

2014. márc. 2. 15:05
 2/11 Tengor ***** válasza:
76%
Hol akadtál el? Vagy a teljes házidat mi írjuk meg? Egyébként ebben hol a számítástechnika? On-line is lehet pizzát rendelni?
2014. márc. 2. 15:05
 3/11 belapus ***** válasza:
87%

A számítástechnika - bár az alapja az - nem egyenlő a matematikával.

Erre a kérdésre van egy külön kategória.

2014. márc. 2. 15:06
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

A 7:4 arány azt jelenti, hogy 7+4=11 pizzából 7 volt normál és 4 volt óriás.


121 pizzánál úgy lehet megkapni a pontos eredményt, hogy elosztod a 121-et 11-el, ez legyen mondjuk x. x-et megszorozva 7-el megkapod a normál pizzák számát, x-et megszorozva 4-el megkapod az óriásokat.


x=121/11=11

normál=7x=7*11=77

óriás=4x=4*11=44

2014. márc. 2. 15:06
 5/11 anonim válasza:
87%
77 - 44
2014. márc. 2. 15:06
 6/11 anonim válasza:
87%
Legközelebb az ilyen típusú kérdésedet itt tedd fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..
2014. márc. 2. 15:07
 7/11 belapus ***** válasza:
85%
A jó megoldások azért pontot érnek.
2014. márc. 2. 15:09
 8/11 anonim válasza:
85%
Igenigen, kérjük a zöldet!
2014. márc. 2. 15:17
 9/11 anonim válasza:
85%
Megkaptátok, örüljetek :D
2014. márc. 2. 15:22
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Rég láttam ennyi jófej embert egy topikban, hogy osztják a zöldeket. :) Zöldeket mindenkinek! :D
2014. márc. 2. 15:43
1 2