Kim Bo Mao kérdése:

Hogy írom fel ezt a sorozatot Szumma jellel: 1+3+5+. +99? )

És miért úgy ahogy, kérdezem itt a szumma részeinek jelentését.

2015. okt. 16. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. okt. 16. 23:26
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ugyanis:

ha n = 1, akkor 2 * 1 - 1 = 1

ha n = 2, akkor 2 * 2 - 1 = 3

ha n = 3, akkor 2 * 3 - 1 = 5

...

ha n = 50, akkor 2 * 50 - 1 = 99

2015. okt. 16. 23:39
 3/5 anonim ***** válasza:
A páratlan számok általános alakja 2n-1 (2n+1, ha 0-tól indexelünk, vagy ha egyéb okok miatt úgy praktikusabb), és az ilyen alakú számokat kell szummázni, tehát úgy is jó, ahogy a képfeltöltő csinálta, de ha n=0-tól akarod indexelni, akkor 2n+1 kell.
2015. okt. 16. 23:47
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
s=\sum_{i=0}^{49}2i+1
2015. okt. 17. 13:30
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (Kedves első, én is olvastam a wikipédiát mielőtt feltettem volna a kérdést, sajnos ennek ellenére nem értettem.)

Az a helyzet, hogy suliban nem tanultam, és most láttam először (németnyelvű egyetemen), de közben a lakótársam elmagyarázta a logikai összefüggést.

2015. okt. 17. 17:57