És miért úgy ahogy, kérdezem itt a szumma részeinek jelentését.2015. okt. 16. 23:24
2/5 anonim válasza:
Ugyanis:
ha n = 1, akkor 2 * 1 - 1 = 1
ha n = 2, akkor 2 * 2 - 1 = 3
ha n = 3, akkor 2 * 3 - 1 = 5
...
ha n = 50, akkor 2 * 50 - 1 = 99
3/5 anonim válasza:
A páratlan számok általános alakja 2n-1 (2n+1, ha 0-tól indexelünk, vagy ha egyéb okok miatt úgy praktikusabb), és az ilyen alakú számokat kell szummázni, tehát úgy is jó, ahogy a képfeltöltő csinálta, de ha n=0-tól akarod indexelni, akkor 2n+1 kell.
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (Kedves első, én is olvastam a wikipédiát mielőtt feltettem volna a kérdést, sajnos ennek ellenére nem értettem.)
Az a helyzet, hogy suliban nem tanultam, és most láttam először (németnyelvű egyetemen), de közben a lakótársam elmagyarázta a logikai összefüggést.
2015. okt. 17. 17:57