Megtudná nekem valaki oldani ezt a feladatok?


egy számtani sorozat 5. eleme 20 10. eleme 100 határozd meg az első 5 tag elem összegét.

addig eljutottam hogy a d kiszámoltam de nem tudom tovább



2015. okt. 15. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

a1+4d=20

a1+9d=100

ha kivonjuk egymásból

5d=80

d=16

a1+4*16=20

a1+64=20

a1=-44

innen már csak behelyettesíted az összegképletbe

2015. okt. 15. 19:19
 2/2 anonim ***** válasza:

De ha a d-t kiszámítottad, akkor az an-es képletbe behelyettesítve, ki tudod számolni az a1-et.

Utána már csak az S5-ös kell.

2015. okt. 15. 19:23