sup(3n^2/n^2-2n-1)
sup(100n-n^2)
sup(1/sin pi/4+cos pi/n)
Nagyoooooon megköszönném
2015. okt. 14. 18:55
1/1 bongolo válasza:
Az elsőt gondolom így akartad zárójelezni:
sup(3n^2/(n^2-2n-1)) = 13.5
(n=3-nál veszi fel ezt az értéket)
sup(100n-n^2) = sup(2500 - (n-50)²) = 2500
(n=50-nél)
A harmadik se volt zárójelezve, feltételeztem, hogy ilyen:
sup(1/(sin(pi/4)+cos(pi/n))) = √2
(n=2-nél veszi fel)