Matek! Valaki megtudná nekem határozni a következők szuprénumát? (legkisebb felső korlát)


sup(3n^2/n^2-2n-1)

sup(100n-n^2)

sup(1/sin pi/4+cos pi/n)

Nagyoooooon megköszönném


2015. okt. 14. 18:55
 1/1 bongolo ***** válasza:

Az elsőt gondolom így akartad zárójelezni:

sup(3n^2/(n^2-2n-1)) = 13.5

(n=3-nál veszi fel ezt az értéket)


sup(100n-n^2) = sup(2500 - (n-50)²) = 2500

(n=50-nél)


A harmadik se volt zárójelezve, feltételeztem, hogy ilyen:

sup(1/(sin(pi/4)+cos(pi/n))) = √2

(n=2-nél veszi fel)

2015. okt. 14. 23:50