Valaki elmagyarazna hogy hogy szamitsuk ezt ki?

Lemaradtam a logaritmusos leckerol,igy eleg nehezen megy a nehezebb feladatok kiszamitasa..A feladat igy szol,hogy: log16 4= ? Tehat 16 a hanyadikon 4? Ezt hogy vezetjuk le,szamitjuk ki.Koszontem elore is :)

2015. okt. 14. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:

log(16)4=x

16^x=4

4^2x=4

4^2x=4^1 szig.mon.nő

2x=1

x=1/2

log(16)4=1/2

2015. okt. 14. 18:22
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezer hala :333
2015. okt. 14. 21:36