Lemaradtam a logaritmusos leckerol,igy eleg nehezen megy a nehezebb feladatok kiszamitasa..A feladat igy szol,hogy: log16 4= ? Tehat 16 a hanyadikon 4? Ezt hogy vezetjuk le,szamitjuk ki.Koszontem elore is :)2015. okt. 14. 18:17
1/2 anonim válasza:
log(16)4=x
16^x=4
4^2x=4
4^2x=4^1 szig.mon.nő
2x=1
x=1/2
log(16)4=1/2
2/2 A kérdező kommentje:
Ezer hala :333
2015. okt. 14. 21:36