Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni az alábbi...

Tudnátok segíteni az alábbi feladatban? NAGYON FONTOS ÉS SÜRGŐS LENNE

Figyelt kérdés

[link]

holnapra kellene, légyszi segítsetek, vagy írjatok ha van bármi ötletetek, mert én igazából azt se tudom hogyan fogjak hozzá..



2015. okt. 13. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Nyisd ki a matek feladatgyűjteményed, és benne az egész, hogy kell bontogatni a dolgokat. :)

Használd nyugodtan, érettségin is szabad puska.

2015. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az első feladat el van írva!

[link]

Megtalálod a hibát a feladatban?

2015. okt. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Első feladat: Mivel négyzetgyök szerepel benne, ezért valószínű, hogy az alatta lévő kifejezést teljes négyzetté tudod alakítani.


Elnevezed 7^(1/3) [köbgyök 7-et] x-nek, ekkor


[6x^2 - 12x + 1]^(1/2) kifejezést kapod.


többször is megnéztem, akárhogy ügyeskedsz a koefficiensekkel nem lesz teljes négyzet (x^2 - 24x + 1) nem teljes négyzet.


ezért számológéppel megnéztem, valóban jó-e a feladat, sajnos az összeg nem egyenlő kettővel, így valószínűleg hibás a felírás.


Ui.: A másodikban csak egyszerűsíteni kell? vagy két oldalú egyenlet, segítenék szívesen

2015. okt. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Megnéztem a másodikat, valószínűleg az is hibás leírás!
2015. okt. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a második is hibásan van felírva.
2015. okt. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, egyébként lehetséges, hogy el van írva, így írta fel a táblára a matek tanárom én pedig csak lemásoltam, ő pedig elég figyelmetlen, szóval..:D
2015. okt. 18. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!