ha a,b,c egy háromszög oldalainak hossza, akkor:
gyök(a/(-a+b+c))+gyök(b/(a-b+c))+gyök(c/(a+b-c))>=3
Nagyon megköszönném a segítségeteket!
2015. okt. 12. 14:16
1/2 anonim válasza:
Ha a=b=c akkor egyenlő.
b-t és c-t növeljük egy picit, osszunk a-val.
a=1, b=1+ε, c=1+ε*x ; ε kicsi, 0<=x<=1
Ekkor a kif. értéke másodrendűleg: 3 + ε^2 * 5/4 * (x*(1-x))
vagy 3 + k*ε^2, ahol 15/16 <= k <= 5/4, tehát minimum van a=b=c-nél
(Ha pedig az egyik oldal nagyon nagy/kicsi, akkor már a 3 tag valamelyike is nagyobb lesz mint 3.)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. okt. 12. 19:17