Fizika kérdés, többi lent (? )


Ugye van fizikába a sebesség számítása. Na ez megy is meg minden, de van az SI mértékrendszer, és ezzel kapcsolatba van egy kérdésem. Leírok egy feladatot


v(sebesség)= 20m/s

s(út)=36km --> 36*3.6 = 129,6m

t(idő)= ? t= s/v --# 129,6:20 = 6,48

Kérdésem: Itt a 3.6km-t szükséges kell szorozni 3.6-al, hogy méter legyen belőle? Csak azért, mert a sebesség is méter/s-be van megadva. Ennél a résznél pont hiányoztam, és nem tiszta.



#sebesség #fizika #szöveges feladat #számolás #si mértékrendszer #átlagsebsség
2015. okt. 11. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez nem troll kérdés?

A m és km között ezer a váltószám!!!!!!!!!!!!

2015. okt. 11. 21:19
 2/4 A kérdező kommentje:
tudom hogy 1000 a váltószám, de van valami 3,6os cuccos is, legalábbis órán azt láttam így számoltak...
2015. okt. 11. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen van a m/s és a km/h között. Bakker vezesd le 1km = 1000 m ; 1h = 3600 s
2015. okt. 11. 21:36
 4/4 anonim ***** válasza:

1000 m = 1 km

ahogyan már megbeszéltétek


és


3600 s = 1 h

ahogyan már felírták


A "3,6-os váltás" a sebességnél jön elő. De hogy is jön ki?


x m/s = y km/h


Az m/s -t és km/h -t is pontosan úgy képzeld el, aminek tűnik: 1-1 törtnek! Tehát osztáról van szó.


Nézzük két lépésben az átváltást:

x m/s = z km/s


x és y kapcsolatáról mit tudunk?

Mondjuk fel a sebesség definícióját, vagy azt, amit az adott érték mit jelent:

1 másodperc alatt x métert tesz meg, illetve z kilométert.


Igen, z = x / 1000.


z km/s = y km/h


Tehát most a számláló változatlan (km), a nevező változik.

Def.: 1 másodperc alatt z kilométer, 1 óra alatt y kilométer


Ha 1 másodperc alatt z kilométert teszek meg, és 1 óra = 3600 másodperc, akkor 1 óra alatt hány kilométert teszek meg?


Igen, y = 3600 * z.


Most helyettesítük meg a z = x / 1000 képletet:

y = 3600 * x / 1000 = 3,6 * x


Illetve

x = 1/3,6 * y = 10/36 * y = 5/18 * y


ahol van ez az összefüggés: x m/s = y km/h


Tehát:

1 m/s = 3,6 * 1 km/h = 3,6 km/h

1 km/h = 1/3,6 m/s = 5/18 m/s


Példa:

72 km/h = 72/3,6 m/s = 20 m/s

10 m/s = 3,6 * 10 km/h = 36 km/h

2015. okt. 12. 16:05